Операторы рынка теплоизоляционных материалов

пятница, 22 марта 2013 г.

"Унікальний поверх" - спільний німецько-український проект з енергоефективності у м.Київ

Будинок проекту 
(м.Киїів, вул.Щербакова, 52 )
Спільний німецько-український пілотний проект «Енергоефективна забудова» реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) і Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в рамках Міжнародної ініціативи із захисту клімату Федерального міністерства охорони довкілля та безпеки ядерних реакторів Німеччини. Кореспондент газети «Вечірній Київ» зустрівся на об’єкті з директором проекту, пані Крістіан Хагенедер, яка люб’язно розповіла про всі застосовані при будівництві технології, що дадуть змогу зменшити споживання будинком енергії на 50 відсотків.

«Будівельним об’єктом пілотного проекту 2009 року було обрано будинок №52 на вул. Щербакова, де інвестор погодився за власний кошт додатково утеплювати стіни, – розповіла Крістіан Хагенедер. – А для впровадження сучасних енергоефективних технологій експерти проекту обрали 16-й поверх будинку, де знаходиться 26 квартир загальною площею 1800 кв. м».

За словами директора проекту, теплоізоляція всього будинку збільшена на 20 відсотків. На поверсі встановлено вікна з двокамерними склопакетами та шестикамерними рамами. Ще небаченою в Україні, але звичною в Європі технологією стали автоматичні сонцезахисні раф-штори, які влітку захищатимуть помешкання від перенагрівання, автоматично перекриваючи сонцю доступ до приміщень. Цим квартирам не потрібні кондиціонери: температуру повітря в них регулює вентиляція з рекуперацією тепла, яка забезпечує комфортну температуру будь-якої пори року.

А систему опалення та гарячого водопостачання 16-го поверху забезпечує теплопункт на даху будинку, який складається з геліотермальної установки площею 90 кв. м та чотирьох теплових насосів, джерелом енергії для яких слугує повітря. Звісно, ми поцікавилися, наскільки застосування цих технологій зробить квартири дорожчими?

«По-перше, зазначу, що 16-й поверх будинку №52 на вулиці Щербакова – це зразок втілення новітніх технологій відповідно до німецьких стандартів будівництва, – відповіла Крістіан Хагенедер. – Цілісний підхід до їх застосування дає право називати цей пілотний проект унікальним в Україні. Застосовані технології не є особливо дорогими, хіба що вікна можуть дещо здорожити вартість квартир, але в цілому вона не на багато збільшилася. Ми ж вклали у втілення проекту 300 тисяч євро».

Джерело: "Вечірній Київ"
Автор: Кирило Касаткін kasatkin@eveningkiev.com

Комментариев нет:

Отправить комментарий