Операторы рынка теплоизоляционных материалов

понедельник, 25 июля 2016 г.

«Холодний душ» для «теплих кредитів»

«Холодний душ» пролився на голови українців, які планували взяти «теплий» кредит. Держагентство з енергоефективності повідомило, що призупиняється оформлення кредитів за одним з напрямків урядової програми  – забракло передбачених в бюджеті коштів для відшкодування. БІЗНЕС спробував з’ясувати – наскільки швидко може бути відновлено кредитування.

З 6 липня 2016 р. банки, задіяні в цій програмі, тимчасово припинили видачу «теплих» кредитів за напрямом «придбання енергоефективних матеріалів та обладнання». Кредити видавались фізичним особам для впровадження енергоефективних заходів, з 30%-вим розміром відшкодування (але не більше 14 тисяч грн).

Причина – наявного залишку державних коштів за напрямом вистачить лише для компенсації по кредитам, оформленим до 5 липня. Усі кредити, оформлені до 5 липня 2016 року за цим напрямом, підлягають відшкодуванню з державного бюджету, наголошують в Держенергоефективності.

Разом з тим, інші напрямки програми утеплення працюють: 20% відшкодування для фізичних осіб на придбання "негазових" котлів (70% – для отримувачів субсидій); 40% відшкодування для ОСББ, ЖБК на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання (70% – для отримувачів субсидій).

Цифри свідчать: отримання кредиту під 30% на енергоефективні матеріали та обладнання виявилось найбільш популярним серед українців: на це було залучено найбільше коштів - 907 млн грн. Загалом на утеплення за шість місяців цього року українцями вже залучено майже 954 млн грн. В цілому за програмою відшкодовано 386 млн грн., з яких 368,98 млн грн. компенсовано тим, хто оформив саме такі "теплі" кредити.

Держенергоефективності:
«Хоча фінансування в 2016 році було збільщено втричі порівняно в минулим роком, однак зважаючи на різку динаміку попиту з боку фізичних осіб на утеплення - Агентство було змушено повідомити банки про призупинення надання відшкодування. Для подальшої реалізації програми за напрямом «придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з 30%-вим розміром відшкодування» та задоволення попиту з боку населення за консервативним прогрозом попиту (без динамки зростання) необхідно додаткового залучити 1,1 млрд гривень, або зменшити відсотки відшкодування.

Ми вже розробили відповідний проект рішення Уряду про виділення додаткових коштів на 2016 рік на відшкодування за кредитами на енергоефективні матеріали та обладнання і направили його на погодження до Мінфіну та Мінекономрозвитку. Проект постанови, що передбачає збільшене фінансування, зараз знаходиться на розгляді в Мінфіні, проводяться консультації. Прем'єр-міністр дав доручення за 2 тижні опрацювати питання та винести необхідні рішення на засідання Уряду. Можливо доведеться переглядати бюджет - а це рішення Верховної Ради України»

За державною програмою "теплих" кредитів право надавати кредити, які потім підлягають відшкодуванню, мають лише три державні банки - Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк. Програма призупинена лише в частині стимулювання фізичних осіб (мешканців приватних будинків або окремих квартир), у тому числі субсидіантів, які мають право на збільшене відшкодування. За двома іншими напрямками - стимулювання ОСББ/ЖБК та фіз.осіб на придбання твердопаливних котлів - то фінансування вистачить на цілий рік з урахуванням динаміки зростання попиту, зауважили в Держенергоефективності.

В банках, які працюють за «теплими» програмами, БІЗНЕСу підтвердили, що справді зупинили оформлення кредитів для фізичних осіб на придбання енергоефективних матеріалів. Водночас, кредити за двома іншими напрямками: програмою з відшкодування фізособам на придбання твердопаливних котлів та ОСББ й ЖБК продовжують оформлюватись, повідомили, зокрема, в УКРГАЗБАНКУ.

На своїй сторінці в Фейсбук Держенергоефективності веде діалог з ФБ-спільнотою:
«Крім урядової програми з енергоефективності, наразі діє програма ЄБРР IQ energy з якою співпрацюють три банки з міжнародною часткою капіталу. Вона поширюється і на фізичних осіб. Індивідуальний позичальник може отримати кредит до 15 тис. євро (у гривневому еквіваленті) для інвестування в енергоефективні проекти та грант до 3 тис. євро. Заохочення (грант) розраховується як відсоток меншої будь-якої суми кредиту або вартості заходів підвищення енергоефективності (включаючи монтажні роботи). Чим більше заходів впроваджено, тим більший грантовий відсоток — 15% у разі, коли інвестиція стосується лише однієї категорії продуктів і технологій з Каталогу Технологій, і 20% у разі впровадження заходів з більш ніж однієї категорії»

Джерело: business.ua 

Комментариев нет:

Отправить комментарий